09.08.2017 19:04 Starost: 7 yrs

SP juniora Srbija u četvrtfinalu

Srbija - Australija 11:2 (2:2,2:0,5:0,2:0)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Gledalaca 400. Sudije: Golkov i Bender. Igrač više: Srbija 5(1), Australija 4 (1).

SRBIJA: Filipović, Tankosić 2, Tomić 1, Lukić 2, Vučinić, Gvozdanović 1, Drašović 1, Toholj, Janković, Radojević 2, Radonjić 1, Velkić 1, Belopavlović. Savezni trener: Vujasinović.

AUSTRALIJA: Porter, Nagl 1, Hal, Elpik 1, Put, Halam, Anstej, Holden, Kiriaku, Vos, Negus, Volohan, Viliams. Trener: Kovalenko

Vaterpolisti Srbije, četvrtom pobedom u grupi, osvojili su prvo mesto i direktno se plasirali u četvrtfinale koje je na programu u petak. U prvoj četvrtini Australijanci su bili ravnopravni protivnik, dva puta su uspevali da izjednače rezultat. Ali, drugi gol Australije postgnut u sedmom minutu je bio i poslednji najačeg rivala u grupi.

U naredne tri četvrtine odbrama Srbije je funkcionisala besprekorno. Napad je u drugoj četvrtini bio bolji, brzi golovi Gvozdanovića i Radojevića. Posle velikog odmora sjajna igra, serija 5:0 i putanje pobednika je bilo rešeno.

Srbija sutra ima slobodan dan a zatim će u četvrtfinalu igrati najverovatnije sa pobedikom duela Rusija - Italija.