27.08.2018 16:05 Starost: 6 yrs

EP JUNIORA Bolji od Rusije

Rusija - Srbija 5:8 (2:3, 2:0, 1:2, 0:3)

Sudije: Nemet (Mađarska), Dervu (Francuska). Igrač više: Rusija 7 (3) , Srbija 11 (3)

RUSIJA: Ćirkov, Semenov, Merš, Zinurov 1, Stepanov, Pelih, Černišev, Ganiev, Vasilev 2, Nosajev, Šeikin 2, Ukadajev, Zasedateljej.

SRBIJA: Popović, Smiljević, Barać, Nešić, Kikaleišvili 1, Vasin 1, Vučinić 2, Tomić 1, Vićković 2, Šulc 1, Andrin, Timotijević, Bulajić.

U poslednjih desetak minuta dobrom igrom, pre svega u odbrani Srbi su preokrenuli  rezultat i pobedili Rusiju. Sutrašnji protivnik Velika Britanija može samo da posluži saveznom treneru Milošu Ćiriću da isproba neke varijante pred utamice odluke.

Rusija je pune tri četvrtine pretila, agresivnom odbranom držala neizvesnost u rezultatu. Bilo je opasno 5,40 do kraja kada je rival vodio 5:3. Ali do kraja utakmice Rusi nisu savladali odličnu srpsku odbranu a serijom golova naš tim je napravio nedostižnu prednost, Sve bi bilo rešeno i ranije u četvrtom delu da su seriju riskuh izbačaja naši mladi vaterpolisti materijalizovali

Sutra se u 19.40 igra sa Britanijom, sledi slobodan dan a zatim četvrtfinale najverovatnije protiv Hrvatske ili Španije.