05.08.2017 20:22 Starost: 7 yrs

Efikasna Srbija u prvom kolu SP u Beogradu

VSS/Ivica Veselinov

Srbija - Argentina 25:6 (8:1,8:0,5:2,4:3)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Gledalaca 250. Sudije: Kirjanis i Safabakš. Igrač više: Srbija 9 (8), Argentina 2 (1)

Srbija: Filipović, Tankosić, Tomić 1, Lukić 4, Vučinić 4, Gvozdanović 2, Drašović 2, Toholj 2, Janković, Radojević 4, Radonjić 4, Velkić 2, Belopavlović.

Argentina: C. Fasundo, G. Fasundo, Tomas, Felipe, Franko, M. Gudo, P.Gudo 2, Kamnasio 1, Provenzano 3, Antunes, Petroćeli, Salas.

U prvom kolu u grupi "C" Srbija je lako pobedila Argentinu 25:6. Da nije bilo opuštanja u poslednjoj četvrtini, trijumf našeg tima je mogao da bude ubedljiviji. Odličan napad sa 25 golova iz 34 šuta. U prve dve četvrtine rival nije mogao ništa da uradi.

Tek posle velikog odmora,srpski igrači su smanjili ritam, pa je protivnik uspeo da izbegne još teži poraz.Očekivan trijumf domaćina prvenstva i sigurno je da će biti još ovakvih utakmica u grupi. Očigledno je da će za naš sastav prvenstvo početi tek u četvrtfinalu.