27.08.2017 12:24 Starost: 7 yrs

Kategorija: Mladje kategorije

Završen Komen kup u Nikšiću, Srbiji peto mesto

Na Komen kupu održanom u Nikšiću, srpski kadeti su osvojili peto mesto. U nedelju su imali naporan dan, odigrali dve naporne utakmice. Prvo su savladali Grčku 10:9 (2:2,2:1,1:4,5:2) a zatim u meču za konačan plasman sa Rusijom, slavili rezultatom 12:11.

Grci su vodili 2:0 i 3:2 da bi Srbija serijom 3:0 preokrenula rezultat 5:3. Usledio grčki odgovor sa pet uzastopnih golova. Početkom poslednje četvrtine rival je vodio 8:5. Tada se razigrao Marko Radović. Postigao je pet golova u poslednjoj četvrtini. Stiglo se do izjednačenja 8:8 a posle još jednog vođstva Grka Radović sa dva pogotka doneo trijumf Srbiji. U sastavu na utakmicama nije bilo golmana Mišovića kojeg je napao virus.

Sastav u duelu sa Grčkom: Bulajić, Kujović, Radić, Vasin, Ganić 2, Cvetković, Smiljević, Mitrović, Radović 5, Šulc 2, Barać 1.

U meču za peto mesto Srbija je posle velike borbe pobedila Rusiju 12:11 (2:2, 5:3, 2:3, 3:3). Rusi su posle 100 sekundi vodili 2:0, ali je Srbija preokrenula, održavala je gol prednosti, a na poluvremenu je vodila 7:5. Početkom trećeg perioda Stefan Branković je pogodio za "+3". Tu razliku Srbija je imala i pet i po minuta pre kraja, a potom su Rusi sa tri gola poravnali. Gol odluke postigao je Kristijan Šulc minut pre kraja.

Srbija je protiv Rusije igrala u sastavu: Bulajić, Timotijević, Radić, Žeželj, Ganić, Cvetković, Smiljević, Mitrović 1, Vasin 1, Branković 2, Šulc 4, Barać 4.