01.06.2024 15:17 Starost: 27 days

SLOVAČKA KUP 2008 Srbi bolji od Slovačke, slabiji od Nemaca

Srpski 15-godišnjaci nisu uspeli da se plasiraju u finale turnira za godinu dana starije igrače „Kup Slovačka 2024“. Poraženi su od Nemačke 9:6 (3:1, 1:4, 0:2, 2:2). Srbija će u nedelju igrati za treće mesto.

Odlična je bila prva četvrtina u kojoj su Vuletić, Bistrović i Papić bili strelci za 3:1. Ali posle prvog odmora Nemci fizički jači su preokrenuli rezultat i do kraja zabeležili pobedu. Nemačku vodi nekadašnji trener Partizana i mladih selekcija Srbije Zoran Milenković, pomoćnici su mu Đorđe Milojković i Marin Restović.

Srbija: Kosanović, Paležević, Mićić, Vuletić 1, Jovanović, Bistrović 1, Frenc, Vignjević, Šiljković, Stanimirović, Pijetlović 3, Papić, Radović, Lazić 1, Mrkšić.

U poslednjoj utakmici u grupi n srpska reprezentacija je pobedila domaćina 12:10 (3:4, 4:2, 1:0, 4:4).

Domaćin je imao bolji početak i vodjstvo 4:1 tokom prve četvrtine. Tada su se Srbi probudili, poveli 5:4. Posle treće četvrtine prednost naše reprezentacije je bila dva a tokom poslednje četvrtine je nekoliko puta iznosila tri pogotka. Briljirao je sa sedam golova Milan Vuletić.

Srbija: Kosanović, Paležević, Mićić, Vuletić 7, Jovanović, Bistrović, Frenc, Šiljković 1, Stanimirović, Pijetlović 1, Papić 1, Radović, Lazić 2.