После пораза од Хрватске, српске ватерполисткиње су такмичење на Европском првенству у Фуншалу наставили утакмицом у Х групи за пласман од 9. до 16. места. Пренета су три бода из групе после победе против Турске, а у првом мечу разигравања Србија је савладала Словачку 12:4 (2:2, 5:0, 2:2, 3:0).
Само су два пута, далеко слабије Словакиње изједначиле али је после 2:2 српска селекција постигла седам голова. Разлика у класи је била приметна. До краја утакмице изабранице селектора Брадића су без много напора стигле до тријумфа.
Турска је на петерце победила Немачку 15:14. Србија има шест бодова, Немачка три, Турска два док је Словачка без бодова.
Србија ће у недељу, у 12.15, играти против Немачке за прво место у групи. Победа доноси дуел за девето место, највероватније са Великом Британијом, у понедељак.
Србија – Словачка 12:4 (2:2, 5:0, 2:2, 3:0)
Србија: Травар, Зелић, Милићевић 2, Шарац, Радоњић 3, Илић 2, Мандић 2, Диаз Меса 1, Вуковић 1, Е. Ћук, Лукић, Дулић, М. Ћук 1, Ратковић.
Словачка:Матушкова, Гаранцовска 1, Виталиано, Барановикова 1, Дрзикова, Седлакова 1, Качкова, Кернозова, Станковианска, Телипко, Холикова, Туриакова, Пехова, Варгова.