Патријарх Порфирије служио је данас, на празник Сабора Пресвете Богородице, другог дана Божића, литургију у Храму Светог Саве, након чега је дочекао и угостио ватерполо репрезентацију Србије.
Након литургије, патријарх је угостио српске ватерполисте, чланове стручног штаба и представнике Ватерполо савеза Србије у Парохијском дому храма Светог Саве и пожелео им током разговора успех на предстојећем Европском првенству, које се одржава у Београдској арени од 10. до 25. јануара.