Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca pobedili su Novi Beograd rezultatom 13:11 u drugoj utakmici finalne serije šampionata Srbije. Ovom pobedom kragujevački tim poveo je sa 2:0 i došao na jednu pobedu od odbrane titule prvaka države.

Radnički je značajan deo susreta odigrao sigurnije i kontrolisao rezultat, a u završnici treće četvrtine imao je prednost od 12:6. Ipak, Novi Beograd je uspeo da se vrati u meč i serijom golova smanji na 12:11, čime je završnica postala znatno neizvesnija.

Ekipa iz Kragujevca je, međutim, uspela da sačuva vođstvo, a pogodak Andrije Prlainovića za 13:11 potvrdio je pobedu gostiju.

Najefikasniji kod Novog Beograda bio je Miloš Ćuk sa tri gola. U pobedničkom timu isti učinak imali su Nikola Jakšić, Andrija Prlainović i Boris Vapenski.

Treća utakmica finalne serije biće odigrana u četvrtak od 17.30 časova u Kragujevcu. Radnički će u tom susretu imati priliku da završi seriju i osvoji šampionsku titulu.
Novi Beograd Tehnomanija – Radnički Kragujevac 11:13 (1:2, 2:4, 4:6, 4:1)
Bazen: „Vlaho Bata Orlić“ Sudije: Rastko Prlić i Pavle Kiš
NOVI BEOGRAD TEHNOMANIJA: Glušac, Pljevančić , Vasić, Gladović, Ćuk 3, Šulc 1, Trtović, Urošević 2, Perković, Martinović 2, Lukić 2, Pješivac 1, Gavrilović, Milojević. Trener: Zoran Mijalkovski.
RADNIČKI KRAGUJEVAC: Filipović, Rašović S., Dedović 1, Ranđelović, Jakšić P, Pijetlović 1, Prlainović 3, Jakšić N. 3, Murišić, Vapenski 3, Vlahopulos 2, Rašović V., Todorovski, Dadvani. Trener: Uroš Stevanović.