VESTI

Pobeda Šapca za oproštaj od Evrope

Vaterpolisti Šapca završili su evropsku priču za ovu sezonu na častan način, pošto su u revanšu osmine finala Kupa Evrope pobedili španski Sabadelj rezultatom 9:6. Sve je bilo jasno posle meča u Španiji, kada je domaćin slavio sa 11:3, ali Šapčani nisu odustajali.

Andrej Barać je 54 sekunde pre kraja prvog poluvremena doneo prednost od 5:4 i to je bio znak da u trećem delu srpski tim odigra svoj najbolji deo. Posle golova Lazića i Barosa, uspešni su bili udarci Novakovića i Gavrilovića za 8:5 pred završni deo. Tri gola razlike su ostali i na kraju utakmice.

Filip Novaković, Mihajlo Repanović i Andrej Barać su postigli po dva gola, a Novak Lazić, Bogdan Gavrilović i Ognjen Moračanin su dodali po jedan.

Šabac Eliksir – Sabadelj 9:6 (3:3, 2:1, 3:1, 1:1)

Gradski bazen. Sudije: Zvart (Izrael), Debrecen (Mađarska). Isključenja: Šabac Eliksir 12, Sabadelj 18.

Šabac Eliksir: Đurović, Novaković 2, Stanojević, Repanović 2, Lazić 1, Gavrilović 1, Barać 2, Moračanin 1, Mićanović, Kovačević, Stojanović, Korać, Tomić, Toholj.

Sabadelj: Lorio, Fameran, Asensio, Bone, Paneral 2, Valera, Baroso 1, Kabanas, Averka 1, Perez 1, Vergara, Larsen 1, Romeva, Mandolini.

Facebook
X
WhatsApp
LinkedIn

Najnovije vesti

Vesti iz kategorije

Pretražite