Kategorija: Domaća takmičenja

Crvena zvezda protiv Novog Beograda za trofej u Kupu

Foto VSS Dušan Sandić

Radnički – Crvena zvezda 10:11 (1:2, 4:5, 3:3, 2:1)

Bazen 25.maj MGM. Sudije: Anđelić i Virijević. Igrač više: Radnički 15 (4), Crvena zvezda 7 (2). Peterci: Radnički 2 (2), Crvena zvezda 1 (1).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 2, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk, Gavrilović, Ukropina 1, Poznanović, Pljevančić, Drašković, Lukić 4, Vrlić, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić, Gajić Marković, Subotić 3, Danković, Banićević, Basara, Vukićevič 3, Seman 1, Milojević, Radović 3, Ivanović, Gravrilović. Trener; Filipović

Potpuno zaslužen trijumf Crvene zvezde protiv Radničkog u polufinalu Kupa Srbije. U nedelju u 20 crveno-beli će igrati protiv Novog Beograda.

Beograđani su sve vreme bili bolji tim. U prvoj četvrtini su stekli prednost 2:0 i Radnički do kraja ni jednom nije uspeo da izjednači. U nervoznoj igri Zvezda je diktirala svoj ritam, bila daleko borbenija i smirenija. Vukićević sa četiri, Radović i Subotić sa tri su nosili svoj tim u napadu.

Odlična je bila Zvezda sa igračem manje, Mišović je branio odlično, odbrana nije dozvoljavala Radničkom da razvije napad. Jedini raspoloženi su bili Lukić i Branković. Nekoliko puta je Zvezda imala prednost od tri goia. U poslednjom četvrtini Lukić je smanjio na 11:10 kada je do kraja ostalo 4,50 sekundi. Rezultat se nije menjao. Radnički je propustio nekoliko igrača više, na kraju je Mišović odbranio udarac Ćuka