29.05.2021 21:48 Starost: 3 yrs

Kategorija: Domaća takmičenja

Novi Beograd izjednačio, odlučuje majstorica

Novi Beograd – Radnički 14:11 (4:4, 4:3, 4:4. 2:0)

Bazen “Vlaho Bata Orlić“. Sudije: Igrač više:Novi Beograd 12 (3), Radnički 14 (3). Dva igrača više: Novi Beograd 1 (1). Peterci: Novi Beograd 1 (1), Radnički 2 (2)
NOVI BEOGRAD: Rističević, Filipović, Radanović 1, Bursać , Ćuk 1, Radulović, Gogov 3, Gardašević  1, Avramović 2, Šušiašvili 5, Nikolov , Bursać, Vlahović, Martinović 1. Trener: Vujasinović.
RADNIČKI: Dobožanov, Rašović, Stanojević 1, Janković 1, Toholj 1, Krug 1,  Ukropina 2, Branković , Pljevančić, Miličić 1, Lukić 3, Panić, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.

U odličnoj utakmici Novi Beograd je zasluženo pobedio Radnički 14:11 pa će pitanje titule prvaka države biti rešeno u majstorici naredne srede u Kragujevcu.

Za razliku od prvog meča sada su napadi bili u prvom planu. Na polovini prve četvrtine Novi Beograd je vodio 4:3, zahvaljujući raspoloženom Gruzijcu Šušiašviliju koji je postigao sva četiri gola. Prvi deo igre zaključio je izjednačujučim pogotkom Miličić.

Posle pogotka Marka Avramovića Radnički je imao periode svoje dominacije, dva puta je imao prednost 6:5 i 7:6 ali je domaćin zahvaljujući Radanoviću i Ćuku obezbedio minimalnu prednost na polovini susreta.

Trećih osam minuta je pripalo Novom Beogradu. Dva puta je domaćin imao tri gola prednosti 11:8 i 12:9 ali je Radnički uspeo da golovima Ukropine i Lukića najavi dramu. Nje nije bilo. Novobeograđani su dobili vetar u leđa pogotkom Šušiašvilija. Rival je krenuo sa pokušajima brze realizacije. Posle gola Martinovića pet minuta pre kraja bilo je jasno da će se opet u Kragujevcu. Loš igrač više na obe strane je ovoga puta pogodovao domaćinu koji je strpljivom i borbenom igrom sačuvao prednost i zaslužen trijumf.