07.04.2023 13:45 Starost: 1 year

Remi sa Hrvatskom, u polufinalu sa Crnom Gorom na Uskršnjem turniru (U15)

Foto HVS.HR

U trećem kolu Uskršnjeg turnira za vaterpoliste do 15 godina, koji se sutra završava u Varaždinu, Srbija je odigrala nerešeno (8:8) sa selekcijom Hrvatske, dok su u drugom susretu bodove podelile selekcije Crne Gore i Italije (10:10).

Večeras će u polufunalnim susretima igrati Hrvatska i Italija, odnosno Srbija i Crna Gora.

Srbija je igrala u sastavu: Muksinović, Drobnjaković, Isailović, Milić 2, Anđelić, Arsebović 1, Vasiljević, Nešković 2, Vasić 1, Vojnović, Lukić, Munćan 2, Gošić, Jakovljević-Jugović 1. Savezni trener Ličanin.

Srbija je bolje počela utakmicu, imala nekoliko puta minimalno vođstvo. Krajem druge četvrtine domaćin je prvi put stekao dva gola prednosti (7:5), ali je Milić 18 sekundi pre velikog odmora smanjio razliku. U trećem delu nije bilo golova, a u završnih osam minuta golovima Munćana i Neškovića Srbija je povela 8:7, da bi Hrvatska na 2:47 do kraja postavila konačnih 8:8.

Plasman: Hrvatska 7, Crna Gora i Srbija 4, Italija 1 bod.