03.05.2023 21:37 Starost: 1 year

Kategorija: Domaća takmičenja

Za titulu Novi Beograd i Crvena zvezda

U finalu prvenstva Srbije igraće Novi Beograd i Crvena zvezda. Novi Beograd će biti domaćin 10.maja i u eventualnoj majstorici 20.maja dok će crveno-beli igrati na svom bazenu 17. maja. Dan ranije od pomenutih termina igraće za treće mesto Radnički i Partizan, Kragujevčani će imati prednost domaćinstva u eventualnom trećem meču.

Večerašnje utakmice su počele minutom ćutanja zbog tragičnog događaja u OŠ "Vladislav Ribnikar".

Partizan je u prvoj četvrtini vodio 4:2 i to je bio znak da aktuelni prvak pojača ritam i već do poluvremena obezbedi veliku prednost 11:6. U drugom poluvremenu Jakšić, S.Rašović i Vučinić su lako održavali rezultat do ubedljive pobede.

Novi Beograd – Partizan 18:10 (5:5, 6:1, 2:1, 5:3)

Bazen „Vlaho Bata Orlić“. Sudije: Raković i Milović. Isključenja: Novi Beograd 14, Partizan 13. Peterci: Novi Beograd 2, Partizan 3.

NOVI BEOGRAD: Filipović, S.Rašović 3, Martinović, Granados 2, Vučinić 4, Pijetlović 1, Drašović 2, Jakšić 4, Perković, Vlahopulos, Skumpakis 1, V.Rašović 1,  Fernandez, Šušiašvili. Trener Gocić.

PARTIZAN: Kostrov, Jakšić1, Miloš, Mušikić, Gak, Gladović, Trtović 2,Jauković, Božović 1, Smiljević 3, Giga 2, Paparić 1, Milošević, Bodiroga. Trener Korolija.

Radnički je na Dorćolu bio bolji u prvom poluvremenu. Početkom drugog je poveo 6:4. Zahvaljujući raspoloženom Basari Beograđani su preokrenuli rezultat. U poslednjih osam minuta Subotić dva puta i Radović su obezbedili plasman u finale.

Crvena zvezda – Radnički 12:8 (1:1, 3:4, 5:3, 3:0)

Bazen „25. maj Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Putniković i Stanojević. Isključenja: Crvena zvezda 11, Radnički 12. Peterci: Crvena zvezda 1, Radnički 1.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Gajić, Marković, Subotić 3, Vasić 2, Banićević, Basara 3, Danković, Seman, Milojević, Radović 3, Ivanović, Gavrilović. Trener Filipović.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević 1, Janković, Ćuk 4, Gavrilović 1, Ukropina, Antić, Pljevančić, Drašković 1, Lukić, Poznanović, Todorovski, Kojić. Trener Stevanović.