09.05.2023 21:36 Starost: 1 year

Kategorija: Domaća takmičenja

Brejk Partizana u Kragujevcu

Radnički – Partizan 8:10 (2:2, 1:2, 3:1, 2:5)

Bazen: SPD „Radnićki“. Sudije: Beljin i Stanojević. Isključenja: Radnički 11, Partizan 16.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 2, Janković 1, Ćuk 1, Gavrilović, Ukropina 1, Antić,
Panić, Drašković 1, Lukić, Poznanović, Todorovski, Kojić 2. Trener: Stevanović.

PARTIZAN: Kostrov, Jakšić 1, Miloš 4, Mušikić, Gak, Gladović 2, Trtović, Dimitrijević 1, Božović,
Smiljević 1, Giga 1, Paparić, Milošević, V. Bodiroga. Trener: Korolija.

U prvoj utakmice serije za treće mesto Partizan je u Kragujevcu napravio brejk i pobedom od 10:8 stekao pred prednost pred drugi duel koji će biti odigran 16.maja u Beogradu.

Partizan je bio mirniji. Vodio je u drugoj četvrtini 4:2 i propustio priliku da iz peterca poveća prednost. Radnički, koji je igrao bez Vrlića i Pljevančića je u trećem delu preokrenuo rezultat a zatim u četvrtoj četvrtini dva puta imao prednost od dva gola 7:5 i 8:6. Međutim, Partizan je u poslednja četiri minuta bio izvanredan i sa dva gola odličnog Miloša i po jednog Gladovića i Smiljevića ostvario vrednu pobedu.