26.11.2022 22:22 Starost: 2 yrs

Kategorija: Domaća takmičenja

PREMIJER LIGA, drugi dan, pobede srpskih klubova u evro derbijima

Uzbudljiv je bio drugi dan drugog turnira Premijer lige. U Zagrebu i Beogradu su snage odmerili evroligaši.

Srpski timovi su bili uspešniji od hrvatskih. U Zagrebu Novi Beograd je imao prednost 12:8 3,32 minuta do kraja. Uzbuđenja nisu izostala. Za dva minuta se Jadran približio serijom od tri pogotka ali je bodove srpskom prvaku obezbedio Skumpakis 64 sekunde pre kraja.

Na Banjici je Radnički odlično igrao u prvom poluvremenu kada je vodio 7:2. Posle velikog odmora Dubrovčani su zaigrali bolje i tri minuta pre kraja preko Žuvele izjednačili na 9:9. Gol odluke delo je Miloša Ćuka 34 sekunde pre kraja.

Šabac je bio ubedljiv protiv  Mornara rešivši pitanje pobednika već u prvoj četvrtini koja je dobijena 5:0.

Crvena zvezda je tek u poslednjoj četvrtini nadigrala Primorac. Kotorani su vodili 4:1 sredinom druge četvrtine. Posle treće je bilo 5:5 da bi Basara sa dva gola, Vukićević i Tankosić osigurali nove bodove.

Jadran iz Herceg Novog je jedini put uspeo da izjednači protiv Partizana na kraju utakmice koja je završena 14:14. Partizan je sve vreme imao prednost, najveću od tri gola 13:10. Uporni Novljani su uspeli da se približe i na kraju preko Stupara izbore bod.

ZAGREB

Mornar – Šabac 4:13 (0:5, 2:0, 0:4, 2:4)

Sudije: Abramović i Drašković. Igrač više: Mornar 14 (3), Šabac 11 (5).

MORNAR: Kordić, Uvodić, Hrvatić, Akrap, Penava, Buzdovačić, Bušelić 2, Majić, Čumbelić 1, Budiša 1, Gudurić, Knežević, Gabrić, Miladinov. Trener: Pavlović.

ŠABAC: Živojinović, Maraš, Marković, Repanović, Kopcev, Krug 1, Barać 1, Stanić 3, Tubić, Šulc 2, Stojanović 2, Šakudinov 1, Gavrilović, Toholj 3. Trener: Ličanin.

Mladost – Solaris 13:7

Jadran Split – Novi Beograd 11:13 (5:6, 1:3, 1:0, 4:4)

Sudije: Obradović i Matijašević. Igrač više: Jadran 12 (4), Novi Beograd 7 (2)

JADRAN: Marcelić, Burić, Marinić Kragić 2, Čagalj, Butić, Pejković 1, Butić 2, Tomasović, Delić, Dobud 1, Šetka 2, Dužević 2, Stričević, Zović 1. Trener: Smodlaka.

NOVI BEOGRAD: Filipović, S.Rašović 1, Mandić 2, Granados 3, Vučinić, Pijetlović 2, Drašović, Jakšić 1, Perković, Vlahopulos 2, Skumpakis 2, V.Rašović, Fernandez, Martinović. Trener: Gocić

BEOGRAD

Crvena zvezda – Primorac 9:6 (1:1, 2:3, 2:1, 4:1)

Banjica. Sudije: Franulović i Copić. Igrač više: Crvena zvezda 8 (3), Primorac 10 (1),

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 2, Gajić, Marković 2,Subotić, Vasić 2, Banićević, Basara 2, Vukičević 1, Seman, Milojević, Radović, Ivanović, Gavrilović. Trener: Savić.

PRIMORAC: Kralj, Drašković 1, Mršić 1, Gopčević 1, Mačić, Vukasović, Paunović 1, Gardašević 1, Stanojević, Vujošević 1, Milić, Baštrica, Isljamović, Vučković. Trener Perović.

Jadran HN – Partizan 14:14 (2:5, 4:3, 3:3, 5:3)

Banjica. Sudije: Štampalija, Matijević. Igrač više: Jadran 12 (8), Partizan 8 (5).

JADRAN HN: Đurović, Kalturin 2, Stupar 1, Vukićević , Vujović 3, D.Radović 2, Stevović, Gardašević 2, Gojković, Sladović, Čaraj 2, V. Radović 1, I. Radović, Žiuzin 1. Trener: Radanović.

PARTIZAN: Kostrov , Jakšić, Miloš 4, Jauković, Gladović, Trtović 3, Dimitrijević 2, Božović 1, Smiljević 2, Giga 1, Paparić 1, Milošević, Bodiroga. Trener: Korolija.

Jug – Radnički 9:10 (2:3, 1:4, 3:2, 3:1)

Banjica. Sudije: Mišković i Ivanovski. Igrač više: Jug 16 (6), Radnički 15 (5).

JUG:Popadić, Burđelez, Fatović 4, Zvono, Kolak, Vukojević, Biljaka 1, Lazić 1, Kržić, Kakaris, Grgurević, Žuvela 2, Jurišić, Mozara 1. Trener: Kobeščak.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković , Stanojević 1, Janković, Ćuk 2, Vico, Ukropina 1, Poznanović, Pljevančić, Radulović 2, Lukić 4, Vrlić, Todorovski, Gavrilović.Trener: Stevanović.

Plasman: Novi Beograd 12, Radnički 12, Jug AO 9, Jadran S 9, Mladost 9, Crvena zvezda 9, Jadran HN 4, Šabac 3, Mornar 2, Partizan 1, Primorac 0, Solaris 0.