Kategorija: Reprezentacija

Srbija bolja od Rumunije

H20polo.ro

Rumunija - Srbija 4:9 (2:3,0:2,2:2,0:2)

Bazen Dinama. Sudije:Buše (Francuska), Šarpes (Holandija). Isključenja: Rumunija 5, Srbija 8. Peterci: Srbija 1 (1).

RUMUNIJA: Tić, Radu 1, Negrean, Antipa, Proteasa, Fulea 1, Demeter, P.Popesku, Oanta, Kalin, Vranceanu, T.Popesku. Selektor: Stanojević

SRBIJA: G.Pijetlović,Lukić, Drašović, Randjelović 1, Ćuk 1, Toholj 2, Ubović 1, Rašović 1, Jakšić 1, Subotić 2, Stojanović, Radojević, Dobožanov. Selektor: Savić

Na poslednjem gostovanju u kvalifikacionom delu Svetske lige mlada srpska reprezentacija je sigurnom igrom pobedila u Bukureštu Rumuniju 9:4 i na taj način šanse ostalih timova da joj preotmu prvo mesto svela na domen naučne fantastike.

Gojko Pijetlović je komandovao odličnom odbranom. Teško su Rumuni dolazili do gola, iskusni Radu je bio odlično pokriven. U prvoj četvrtina domaćin je sa dva gola dva puta alunirao minimalnu prednost Srbije da bi Subotić dve sekunde pre kraja tog dela povisio na 3:2-

U drugoj četvrtini Srbija je bila mnogo bolja. Viktor Rašović i Ubović su bili precizni a seriju 4:0 zaključio je početkom trećeg dela Randjelović. Tek tada se trgao domaćin. Sa dva izastopna gola vratio je malu neizvesnost koju je brzo razrežio raspoloženi Toholj.

Završni deo je protekao u odradjivanju posla. Rumuni bez rešenja, Srbi mirni i raspoloženi. Ćuk i Jakšić su piobedu učinili ubedljivom.

Dejan Savić je posle meča pohvalio ekipu:

- Nemam zamerki, zadovoljan sam. Mladi su odigrali dobro, bili potpuno koncentrisani, mirni. Proigrao je i Toholj sa dva gola iz igre.

Sledeću utakmicu Srbija igra 14.marta sa Nemačkom.

Tabela: Srbija 11, Slovačka 4 (-1), Rumunija 4, Nemačka 2 (-1)