16.05.2023 21:23 Starost: 1 year

Kategorija: Domaća takmičenja

Radnički izborio majstoricu za treće mesto

Partizan – Radnički 8:11 (2:3, 3:3, 1:3, 2:2)

Bazen Banjica. Sudije: Milović i Kiš. Igrač više: Partizan 13 (3), Radnički 8 (3). Peterci: Partizan 1 (1), Radnički 2 (2)

PARTIZAN: Kostrov, Jakšić, Miloš 1, Radulović, Gak, Gladović 1, Trtović 1, Dimitrijević, Božović 1, Smiljević 4, Giga, Paparić, Milošević, Bodiroga. Trener Korolija.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 1, Janković 1, Ćuk, Gavrilović 1, Ukropina 4, Antić ,Pljevančić 1, Drašković 1, Lukić 2, Poznanović, Todorovski, Kojić. Trener Stevanović.

Radnički je zasluženo pobedio Partizan 11:8 (3:2, 3:3, 3:1, 2:2) i na taj način seriju za treće mesto vratio u Kragujevac. Majstorica će biti odigrana 19. maja, pobednik će izboriti pravo igranja u kvalifikacijama Lige šampiona.

Partizan  se držao u prvom poluvremenu mada je bilo vidljivo da kako vreme prolazi gosti postaju tim koji kontroliše zbivanja u bazenu. Posle vođstva domaćina 5:4, do kraja četvrtine Ukropina je povukao svoj tim golovima i asistencijama sa kojima je nastavio u trećih osam minuta. Partizan je preko odličnog Smiljevića pokušao povratak u igru, smanjivši na 8:6 ali su golovi Lukića iz peterca i Pljevančića početkom posldednjeg dela sve rešili.