02.06.2021 21:34 Starost: 3 yrs

Kategorija: Domaća takmičenja

RADNIČKI ŠAMPION SRBIJE

Radnički – Novi Beograd 13:9 (1:0, 3:4, 3:1, 6:4)

Bazen Sportski Centar Park. Sudije: Stanojević i Anđelić. Igrač više: Radnički 10 (5), Novi Beograd 7 (4).

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 2, Stanojević, Janković 2, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 1, Branković 1, Pljevančić, Miličić 1, Lukić 3, Tanasijević, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.

NOVI BEOGRAD: Rističević,Filipović, Radanović 3, Bursać, Ćuk 3, Radulović, Gogov 1, Gardašević 1, Avramović, Šušiašvili 1, Nikolov, Bursać, Vlahović, Martinović. Trener: Vujasinović.

Potpuno zasluženo vaterpolisti Radničkog u u majstorici pobedili Novi Beograd i na taj način po prvi put osvojili titulu prvaka države. Utakmica sa dva poluvremena. Prvi deo izjednačen u kojem su gosti uspeli da stignu prednost Kragujevčana 4:2 i na veliki odmor odu sa nerešenim rezzultatom.
I u prvih nekoliko minuta nastavka je bilo izjednačeno a posle 5:5 Radnički se golovima Rašovića i Lukića odvojio na plus dva.

Odluka je pala početkom završnog dela. U drugom minutu domaćin je postigao dva gola, odmakao na 9:5 i svi napori Novog Beograda da ugrozi prednost nisu urodili plodom. Prava sportska korektna borba završena je čestitkama Novobeograđana novim šampionima države.
Pehar kapitenu Radničkog Filipu Jankoviću predao je predsednik saveza Viktor Jelenić.