Kategorija: Domaća takmičenja

Prvi susret finala plej-ofa. ubedljiv Novi Beograd

Foto Slobodan Sandić

Novi Beograd – Radnički 17:9 (7:4, 3:1, 2:3, 5:1)

Bazen “Vlaho Bata Orlić”. Sudije: Raković i Putniković. Igrač više: Novi Beograd 10 (7) Radnički 12 (3). Dva igrača više: Radnički 1 (1). Peterci:Novi Bograd 2 (2).

NOVI BEOGRAD: G.Pijetlović, S.Rašović 1, Mandić 2, Martinović 1, Vučinić 2, D.Pijetlović 2, Gogov 2, Jakšić 3, Perković, Vlahopulos 1, Drašović 3, V.Rašović, Fernandez, Šušiašvili. Trener: Milanović.RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković 1, Ćuk 2, Krug, Ukropina 2, Pljevančić 1, Toholj, Miličić Lukić 1, Vrlić, Todorovski, Radulović. Trener: Stevanović.

U prvoj utakmici finala plej ofa Novi Beograd je na superioran način stigao do prednosti, pobedivši najvećeg rivala čak sa osam golova razlike. Samo je u prvih pet minuta bilo ravnopravno, do 4:4 i u tom periodu su golmani bili najslabiji pojedinci na utakmici. U poslednja dva minuta sa tri uzastopna gola domaćin je stekao prednost koju Radnički nije uspevao da ugrozi.

U drugoj četvrtini je Novi Beograd povećao prednost a oba sastava su bili sa rezervnim čuvarima mreže. U tom periodu je, do tada zapaženi, Nikola Jakšić isključen zbog prigovora. Lako je domaćin probijao odbranu Kragujevčana, mada su Rašović i Mandić bili odlično čuvani. Međutim odbrana tima Igora Milanovića je odradila veliki deo posla, potpuno zaustavila Lukića i Radulovića.

U trećem delu je Radnički bio aktivniji, smanjio na 11:8 ali je odmah Duško Pijetlović postigao gol posle kojeg je bilo jasno da će prvi set finala pripasti domaćinu. U poslednjem delu pad Radničkog su Gogov., Rašović i drugovi iskoristili za ubedljiv trijumf.