Soccer


UNIQA
Asseco SEE

Voda Diva

Fizio Group DOO
Keel
Master Physical


RTS

Julius Meinl

Kafeterija Love and Brands
14.09.2021 15:45 Starost: 10 days


Prva Super liga startuje 6. oktobra

U kući vaterpola žrebom je određen raspored utakmica u Prvoj Super ligi Srbije. Start je 6. oktobra i u prvom kolu sastaju se: Zemun – Radnički, Novi Beograd – Nais, Crvena zvezda – Vojvodina, Partizan – Šabac i Valis – Proleter.
Ligaški deo takmičenja igra se po jednokružnom sistemu, a nakon devet odigranih kola timovi će se podeliti u dve grupe, za plasman od 1. do 6. i 7. do 10. mesta.
Timovi će zatim, počevši od 15. januara, još jednom odmeriti snage sa rivalima iz grupe, s tim što će zameniti domaćinstva.
Potom će uslediti plej-of koji će startovati od četvrtfinala, u dve utakmice (2. i 5. mart), uz učešće osam najbolje plasiranih ekipa. Polufinalna (16. i 23. mart i eventualno 2. april) i finalna serija (11, 18. i eventualno 22. jun) igraće se na dve dobijene utakmice.
Ove godine igraće se i mečevi za bronzu, kao i plasman od 5. do 8. mesta.
Poslednjeplasirani tim ispašće iz lige, dok će devetoplasirani igrati baraž sa drugim iz Prve A lige.

RASPORED

Prvo kolo 6.oktobra: Zemun – Radnički, Novi Beograd 11.april – Nais, Crvena zvezda – Vojvodina, Partizan – Šabac, Valis – Proleter.
Drugo kolo, 9.oktobra: Zemun – Novi Beograd 11.april, Radnički – Proleter, Šabac – Valis, Vovjodina – Partizan, Nais – Crvena zvezda.
Treće kolo, 16.oktobra: Valis – Vojvodina, Proleter – Šabac, Partizan – Nais, Crvena zvezda – Zemun, Novi Beograd 11.april – Radnički.
Četvrto kolo, 23.oktobra: Nais – Valis, Zemun – Partizan, Novi Beograd 11.april – Crvena zvezda, Radnički – Šabac, Vojvodina – Proleter.
Peto kolo, 30. oktobra: Partizan – Novi Beograd 11.april, Crvena zvezda – Radnički, Šabac – Vojvodina, Proleter – Nais, Valis – Zemun.
Šesto kolo 6.novembra: Nais – Šabac, Radnički – Vojvodina, Zemun – Proleter, Novi Beograd 11.april – Valis, Crvena zvezda – Partizan.
Sedmo kolo, 13. novembra: Vojvodina – Nais, Proleter – Novi Beograd 11.april, Valis – Crvena zvezda, Partizan – Radnički, Šabac – Zemun.
Osmo kolo, 4. decembra: Crvena zvezda – Proleter, Partizan – Valis, Radnički – Nais, Zemun – Vojvodina, Novi Beograd 11.april – Šabac.
Deveto kolo, 18.decembra: Proleter – Partizan, Šabac – Crvena zvezda, Nais – Zemun, Vojvodina – Novi Beograd 11.april, Valis – Radnički.