Kategorija: Inostrana takmičenja

Srbi u inostranim ligama

Nemanja Ubović FOTO:Fradi.hu

KUP MAĐARSKE

U finalui Kupa Mađarske Ferencvaroš se savladao Solnok 12:9. Za Ferencvaroš je igrao Nemanja Ubović, Solnok vodi sa klupe Živko Gocić. U polufinalu Ferencvaroš je pobedio Vašaš trenera Nikića i igrača Mitrovića i Ranđelovića dok je Solnok bio bolji od OSC-a.

ITALIJA

Breša Đorđa Lazića i Borisa Vapenskog slavila je protiv Ortiđe 14:5 u derbiju 11. kola italijanske lige i upisala deveti uzastopni trijumf.
Lazić je slavlju doprineo sa dva gola, dok je Vapenski postigao pogodak više. Posilipo Nikole Radonjića mučio se protiv Rome do trijumfa 7:6. Triestina Miloša Jankovića nadigrala je Metanopoli Petra Kasuma 15:9. Janković je za pobednički tim postigao dva a raspoloženi Kasum čak pet golova.
Rezultati: Ortiđa – Breša 5:14 (- Lazić 1, Vapenski 2), Lacio – Telimar 6:20, Posilipo – Roma 7:6 (Radonjić -), Savona – Ancio 19:8, Metanopoli – Triestina 9:15 (Kasum 5; Janković 2), Pro Reko – Salerno odloženo, Katanija – Kinto odloženo
Plasman: Pro Reko 27, Breša 27, Triestina 26, Ortiđa 25...

FRANCUSKA

Vaterpolisti Marselja pobedili su na domaćem bazenu Strazbur 11:5 i cementirali prvu poziciju.
Bio je ovo šesti uzastopni trijumf tima sa juga zemlje Gala. Andrija Prlainović postigao je gol u pobedi učesnika Lige šampiona. Serkl 93 Stefana Ćirića i Stefana Živojinovića propustio je šansu da preuzme drugu poziciju od Strazbura. Iznenadio ih je Monpelje na domaćem terenu 14:13. Nica Jovana Cakića i Set Dejana Vujovića odigrali su uzbudljiv meč gde je gost uspeo da slavi i prepusti domaćinu fenjer. Jovanović je upisao jedan pogodak. Remsu nije pomoglo ni šest golova Aleksandra Pešterića pošto je Turkoan Miroslava Ranđića bio bolji 13:9 uz tri udarca u metu Srbina.
Rezultati: Marselj – Strazbur 11:5 (Prlainović 1, -), Serkl 93 – Monpelje 13:14, Duai – PAN 9:6, Nica – Set 7:8 (Cakić; Vujović 1), Rems – Turkoan 9:13 (Pešterić 6; Ranđić 3)
Plasman: Marselj 24, Strazbur 19, Serkl 93 18, Turkoan 15...

GRČKA

Lider  A grupe Olimpijakos uspeo je da savlada pratioca Apolon 8:7 posle velike borbe.
Imao je aktuelni prvak Grčke prednost 7:5 pred kraj meča, međutim domaćini se nisu predavali i uspeli su da izjednače na 7:7. Konstantinos Genidunjas, heroj crveno-belih, stupio je na scenu i petim golom na nešto više od dva minuta do kraja rešio derbi. Filip Filipović bio je strelac dva puta u pobedničkoj ekipi.
Rezultati A grupa: Apolon - Olimpijakos 7:8, Etnikos – AEK 7:6, PAOK – Aris 19:11, Glifada – Faliro 11:3.
Plasman A grupa – Olimpijakos 27, Apolon 21, AEK 18..
B grupa: Hanja – Vuljagmeni 9:18, Peristeri – Panionios 7:8, Volos – Idrakos 7:16, Hios – Panatinaikos 8:7
 B grupa – Vuljagmeni 27, Panionios 24, Peristeri 18...