13.09.2021 19:13 Starost: 3 yrs

EP (2004) Pobeda protiv Gruzije

U drugom kolu Evropskog prvenstva na Malti Srbija je Gruziju, žilavog rivala pobedila 17:13 ( 3:3, 5:6, 4:2, 5:2) boljom igrom posebno u poslednjem delu.

Gruzija je na poluvremenu vodila 9:8. Rival je imao prednost i početkom trećeg dela 10:9 i još jedno je uspeo da izjednači na 11:11.

Golom Viktora Uroševića deset sekundi pre poslednjeg odmora Srbija je povela 11:10.  Dugo se, skoro pola četvrtine igralo bez gola u završnom delu. Tada su prvi Jauković a zatim i Brešćanski sa dva gola doneli potreban mir. Kada su Kovačević i Stanić u predposlednjem minutu postigli još dva gola sve je bilo rešeno.

Rival je samo uspeo da ublaži poraz kojim može da bude zadovoljan a Srbija pored efikasne igre u napadu mora da analizira igru u odbrani.

Sutra se igra u devet sa Grčkom koja je pobedila Tursku 16:5, Pobednik će biti prvi u grupi.

Srbija: Pajković, Jauković 1, Dimitrijević 2, Mušikić 2, Kojić 1, Anđelić 3, Božović 1, Urošević 2, Kovačević 1, Brešćanski 3, Stanić 1, Fuštić, Virijević.