17.02.2022 20:37 Starost: 2 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

KVALIFIKACIJE ZA EP, poraz od Grčke

Srbija – Grčka 8:24 (5:5, 2:5, 0:7, 1:7)

Bazen Jug. Sudije: Uhlig (Nemačka) i Balanesku (Rumunija). Isključenja: Srbija 10, Grčka 9. Peterci: Grčka 2 (2).

SRBIJA: Lazić, Švec, Avdić, Milićević 1, I.Lujić, Ilić 4, Novaković 1, Mandić 1, Kaplarević 1, Vuković, Miladinović J.Lujić, Travar.

GRČKA: Zaferaki, Angelidi 1, Santa 4, Eliniadi 2, Gianopulo, Siuti 2, Ninu 5, Muriokefalitaki 5, Grigoropulo 1, Funtotu 1, Joanu 2, Mustakaria 1, Karisa.

U Zrenjaninu je Srbija ubedljivo poražena od Grčke na startu kvalifikacija za odlazak na EP u Splitu. Grčki tim je među najboljima u Evropi i visok poraz nove srpske reprezentacije nije iznenađenj.

U prve dve četvrtine dok je Grčka igrala sa pola gasa Srbija je bila ravnopravna. Minut pre kraja druge četvrtine bilo je 8:7 za Grkinje. Do kraja četvrtine su postigle još dva gola a u naredne dve još 14. Poslednji gol postigla je Janja Kaplarević . Odlično je igrala Hristina Ilić sa četiri postignuta gola.

U drugom kolu sutra u 19 Srbija igra protiv Švajcarske. Podsetimo da prve dve ekipe obezbedjuju plasman u Split. U igri su još belgija i Turska.