09.10.2021 14:43 Starost: 2 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

EVRO KUP, ispali Šapčani

Šabac – Telimar Palermo 8:14 (2:4, 0:3, 4:3, 2:4)

Sudije: Tioco (Hrvatska), Moralis ( Grčka). Isključenja: Šabac 9, Telimar Palermo 7. Peterci: Šabac 2 (2), Telimar Palermo 1 (1).

ŠABAC: Filipović, Vogel, Marković 4, Repanović, Kopcev 2, Žeželj, Cvetković, Stanić 1, Maraš, Šulc 1, Vasović, Tonković, Zeljković.

TELIMAR PALERMO: Nikosia, del Baso 2, Turčini, Di Pati, Očione, Vlahović 2, Giliberti, Marciali 2, Lo Kasčio, Irving 3, Lo Diko, Bašić 4, Vašburn.

Očekivanja su ispunjena, Šabac bez Stojanovića, Tubića, treera Vasovića sa nekolicinom tek oporavljenih igrača nije bio u stanju da kvalifikacije u Palermu odradi na željeni način. Čak i da je Šabac bio u kompletnom stanju pitanje je da li bi mogao pored Telimara i BVSC-a da napravi rezultat.

Susret sa Italijanima rešen u prve dve četvrtine. Posle gola Markovića za 2:3, domaćin je do kraja druge četvrtine napravio seriju 4:0. Raspoloženi kapiten Marković je bio zaslužan što je u jednom trenutku razlika smaena na 8:5 i 10:7 ali je to bilo nedovoljno da se ugrozi siguran trijumf domaćina u čijim je redovima blistao Bašić.

Sutra Šabac u 10.30 igra protiv Strazbura koji je poražen od BVSC 14:10.