01.10.2021 21:36 Starost: 3 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

EVRO KUP UTREHT, pobeda Šapca

Duizburg – Šabac 11:13 (1:2, 5:5, 3:2, 2:4 )

Gradski bazen. Sudije: Berišvili (Gruzija), Segurana (Španija). Isključenja: Duizburg 8, Šabac 9.

DUIZBURG: Popović, Ejdner, Kovači, Gergeljfi 1, Švark 1, Dolf, Ilinger, Romf 1, Gansen 1, Tanasković 3, Kilibarda 2, Bakulo, Topolovac.

ŠABAC: Filipović, Vogel 1, Marković 2, Repanović 2, Kopcev 3, Žeželj, Ćetković, Stanić, Šulc 5, Vasović, Zeljković.

Šabac je, sa ukupno 11 igrača,  tri četvrtine imao prednost, nekoliko puta i sa dva gola razlike. U poslednja dva minuta trećeg dela Nemci su izjednačili. Raspoloženi Šulc, Repanović i Marković su serijom u poslednjih osam minutaobezbedili važan trijumf.

Šabac sutrazavršava takmičenje u Utrehtu. Pre podne važan duel, koji rešava drugo mesto, sa Turkvanom koji je pobedio Duizburg 13:11 u prvom kolu a a danasje bio slobodan. Uveče, Šabac igra sa Vašašem prvim favoritom turnira koji je lako dobio Utreht 13:6.