18.01.2020 21:37 Starost: 4 yrs

Kategorija: Budapest 2020

EP Budimpešta, pobeda protiv Holandije

Srbija – Holandija 11:4 (0:1, 3:1, 5:2, 3:0)

Bazen Dunav Arena. Sudije: Henšel (Nemačka) i Turkan (Turska). Igrač više: Srbija 11 (4), Holandija 7 (0). Dva igrača više: Holandija 1 (0). Peterci: Srbija 2 (2), Holandija 1 (1)
SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 3, Dedović 1, Ranđelović , Ćuk, D.Pijetlović 1, Vico, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S.Mitrović 1, B.Mitrović.
HOLANDIJA: Vagner, Venhus, Vinkelhorst 1, Van Ejperen, Lindaut 2, Gotemaker, Nispeling, Miler, Jansen 1, Kopman, Lukas, Hojmans.

Pobedom protiv Holandije, Srbija se plasirala direktno u četvrtfinale, u kojem će 22.januara igrati sa pobednikom duela Španija - Nemačka.

Nije Srbija igrala kako treba poslednji meč u grupi. Holandjani su 20 minuta bili egal rival. U trećem delu su poveli iz peterca 4:3. I tada se naš tim probudio. Za nekoliko minuta je postigao pet golova a u poslednjoj četvrtini sa još tri pogotka pobedu učinio ubedljivom.

Srbija sa igračem manje i jednom sa dvojicom manje primila gol sigurni su bili Pijetlović i Mitrović. Sa igračem više će u mečevima odluka morati mnogo bolje da se igra.