14.07.2023 17:02 Starost: 293 days

EP (u15) Srbija pobedila Italiju i plasirala se u polufinale

Uspeh srpske reprezentacije do 15 godina na EP u Podgorici. U četvrtfinalu je odličnom igrom pobeđena Italija koja je bila druga u jakoj grupi sa Crnom Gorom, Mađarskom i Španijom.

Srbija je bila bolja 8:3 (1:1, 3:1, 3:0, 1:1).

Prva četvrtina je završena nerešeno, gol za Srbiju je postigao Rahpejma 13 sekundi pred prvi odmor. U naredne dve četvrtine tim koji vodi Nemanja Ličanin je potpuno dominirao. Italijani su posle golova Rahpejme i Munćana smanjili na 3:2 ali je Vasiljević pred kraj četvrtine pogodio za vođstvo od dva gola razlike.

Odlična igra je nastavljena i u trećem delu kada su pogađali dva puta Nešković i Vasić. U poslednjih osam minuta utakmica je rutinski privedena kraju. Za Srbiju je u ovom delu igre strelac bio Mićić iz peterca.

U subotu u polufinali će Srbija igrati sa boljim iz duela Hrvatska - Mađarska

Srbija: Muksinović, Vojinović, Nešković 2, Mihailović, Munćan 1, Vasiljević 1, Rahpejma 2, Lukić, Mićić 1, Urošević , Pavlović, Vasić 1, Gošić. Savezni trener Ličanin.