03.06.2022 22:53 Starost: 2 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

Novi Beograd u finalu Lige šampiona protiv Pro Reka

Vaterpolisti Novog Beograda pobedili su u polufinalu fajnal ejta Brešu 14:13 (3:4,4:3, 2:3,5:3) i u subotu će u polufinalu igrati sa Pro Rekom koji je u drugom polufinalu bio bolji od Ferencvaroša 10:7.

Utakmica sa Brešom je bila potpuno izjednačena. Italijanski predstavnik je češće imao prednost najviše od dva gola ali je u poslednjih osam minuta, predvođen fantastičnim Vlahopulosom uspeo da preokrene rezultat i pobedi u dramatičnoj završnici. Novi Beograd je velikim angažovanjem uvek uspevao da se vrati u igru i čekao momenat kada će uspeti da povede. Bilo je to prvi put u poslednjoj četvrtini 12:11 i 13:12.

Golman Breše Tešanović je 22 sekunde pre kraja izjednačio na 13:13. Krenuo je Novi Beograd u poslednji napad i Vlahopulos je pet sekundi pre kraja petim golom, trećim u tom delu igre, doneo pobedu svom timu.

Pored njega strelci su bili još Mandić 3, Jakšić , Drašović, Vučinić, Pijetlović, Martinović i Perković po 1.