Kategorija: Reprezentacija

SVETSKA LIGA Ubedljiv poraz od Crne Gore

Foto VSS

Srbija - Crna Gora 8:16 (3:3, 0:5, 3:3, 2:5)

Sudije: Periš (Hrvatska) i Dervu (Francuska). Igrač više: Srbija 6 (3), Crna Gora 13 (7). Peterci: Srbija 2 (1), Crna Gora 2 (2).

SRBIJA: Rističević, Branković 1, Gavrilović, Pljevančić, Milojević, Vico, Vučinić 1, Lukić 1, Martinović 2, Radulović 1, Stojanović 2, Velkić, Bulajić. Selektor: Savić.

CRNA GORA: Tešanović, Mršić 6, Murišić, Averka 3, Čučković 2, Popadić, Vidović 1, Đurđić 2, Vujović, Spaić 1, Matković, Banićević 1, Tešanović. Selektor: Gojković.

Srbija je doživela ubedljiv poraz na startu finalnog turnira Svetske lige od Crne Gore. U svakom segmentu je rival bio bolji. Ništa u igri naše reprezentacije nije funkcionisalo. Nekompletni, umorni od puta na koji su krenulo rano ujutru, u igri bez ideje i energuje bili su lak zalogaj za protivnika koji takođe nije bio kompletan.

Samo u završnici prve četvrtine Srbija je imala kakvu-takvu igru. Anulirana je prednost Crne Gore 1:3, propištena prilika preko Stojanovića da se stigne i do prednosti. Početkom druge četvrtine odlični Tešanović je odbranio peterac Radulovića i posle toga je igra srpskog sastava nestala. Slaba odbrana za raspoloženog Mršića, napad neorganizovan, centri neprimetni i prednost protivnika je rasla iz minuta u minut.

U trećem delu je Srbija nekako došla do daha ali prednost protivnika i pored golova Brankovića, Lukića i Vučinića nije smanjena. U završnih osam minuta ponovo dominacija Crne Gore. Brza tri gola najavila su katastrofu Srbije. Crna Gora je imala i devet golova prednosti 16:7.

U subotu u 16 časova Srbija igra protiv Španije. Nekompletni svetski prvak je pobedio Australiju 13:10.