06.03.2021 20:15 Starost: 3 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

EVRO KUP Crvena zvezda u četvrtfinalu

Crvena zvezda – Turkoan 7:6 (0:1, 2:1, 3:3, 2:1)

Bazen 25.maj MGM. Sudije: Budramis (Grčka), Vogel (Mađarska). Igrač više: Crvena zvezda 9 (2), Turkoan 10 (4). Dva igrača više: Turkoan 1 (0). Peterci: Crvena zvezda 2 (2), Turkoan 1 (0)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3, Kasum, Marković, Subotić 1, Milojević 1, Vićković, Šulc, Vukićević 1, Trtović 1, Smiljević, Radović, Aleksić. Trener: Filipović.

TURKOAN: Duboi, Avena, Vinkur, Kuple, Grgurević 1, Rošeta, Kanon 1, Romdan, Križman 3, Ranđić, Banićević, Kujačić 1. Trener: Geskuer.

U ravnopravnoj i neizvesnoj utakmici Crvena zvezda je pobedila Turkoan 7:6 i posle pobede u prvom susretu u gostima 12:9 izborila plasman u četvrtfnale Evro kupa.

Francuzi su poveli 2:0 i opasno se približili. U poslednja dva minuta prvog poluvremena Tankosić iz peterca i Subotić su izjednačili. U trećih osam minuta Beograđani su tri puta stvarali minimalnu prednost ali se na poslednji odmor otišlo sa nerešenim ishodom 5:5.

Turkoan je poveo ali su Tankosić i Milojević preokrenuli rezultat koji se nije menjao do kraja.