02.06.2018 19:09 Starost: 6 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

Francuskinje bolje od Srpkinja

Srbija - Francuska 6:14 (2:5,1:3,1:2,2:4)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca 300. Sudije: Putniković i Raković. Igrač više: Srbija 10 (1), Francuska 9 (6). Peterci: Srbija 5 (3), Francuska 1 (0).

SRBIJA: Jovetić, Luka, Švec, Rudić 1, Josifović 1, Prica, Gluščević, Mandić, Kaplarević, Damnjanović 1, Miladinović, Novaković 2, Petrović, Milićević 1, Avdić , Vuković. Trener: Jovović.

FRANCUSKA: Kunil,Milu 3, Bašelie, Sakre 6, Žilet, Male 2, Dešamp 1, Batu, Horiol 1, Baskut, Pulat 1, Dule,Šabrie, Fitar. Selektor: Bruzo

U prijateljskoj utakmici Francuska je na Tašmajdanu bila daleko bolja od naše reprezentacije. U prvoj četvrtini Srpkinje su zaigrale tek posle vodjstva gošći 5:0 kada su Novaković i Damnjanović (peterac) smanjile rezultat.U nastavku je naš tim popravio utisak ali je sve to daleko od željene forme. U drugoj četvrtini lep gol je postigla Nađa Novaković , u trećem se upisala prelepim pogotkom Nina Josifović a do kraja meča su precizne iz peterca bile Ana Milićević i Teodora Rudić.

Nije ulazila Jelena Vuković a minute na golu su podelile Vladana Jovetić i Andjela Petrović.

Utakmici su prisustvovali ambasador Francuske Frederik Mondolini, ministar sporta Lora Flesel sa saradnicima i Vanja Udovičić ministar omladine i sporta, takodje sa saradnicima.