30.08.2018 14:37 Starost: 6 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

SP JUNIORKI, Srbija za 15. mesto

Srbija - Brazil 5:8 (3:1, 1:3, 1:1, 0:3)

Sudije:Gransjean i Bartels. Igrač više: Srbija 7 (1), Brazil 10 (3), Peterci: Brazil 1 (1).

SRBIJA:Petrović, Šulc,Milićević 1, Josifović, Avdić, Luka 1, Novaković 1, Kaplarević 2, Ilić, Gašić, Lujić, Travar. Savezni trener:Ivković.

BRAZIL: De Souza, Lopes, Silva, Amaral 2, Leao 4, Batista 1, Silva, Amaral 1, Novakov, Katapani, Silva

Srpske juniorske će učešće na Svetskom prvenstvu završiti sutra utakmicom za 15. mesto protiv Argentine. Rival u razigravanju je bio Brazil a ne Uzbekistan jer po pravilima FINA iako je imao lošiju gol razliku Uzbekistan je zbog boljeg rezultata od Brazila prema prvoplasiranom timu u grupi Grčkoj osvojio treću poziciju.

Srbija je dobro počela meč. U sastavu nije bilo povredjene Anje Mišković. Kaplarevićka je sa dva gola uz jedan Luke i Novakovićke u trećem minutu druge četvrtine vodila 4:1. I tu je stala. Do kraja utakmice samo jedan gol, uz ponovo lošu realizaciju igrača više. Do kraja druge četvrtine Brazil je izjednačio, treća je protekla sa jednim golom na obe strane a u poslednjoj su protivničke igračice iskoristile lošu igru Srbije i sa tri gola ostvarile pobedu.