04.07.2024 23:48 Starost: 4 days

SP (U18) Srbija direktno u četvrtfinalu

Foto World aquatics

Na Svetskom prvenstvu u Buenos Ajresu za igrače do18 godina Srbija se plasirala u četvrtfinale kao prva u grupi. Protiv Crne Gore je zabeležena pobeda na peterce 18:16 (4:1, 1:4, 5:5, 3:3-5:3).

Susret je bio izuzetno uzbudljiv. Srbija je blistala u prvoj četvrtini koju je rešila u svoju korist 4:1. U drugoj četvrtini obrnuta slika, Crna Gora je preokrenula na 5:4 da bi Gladović doneo izjednačenje. U nastavku, ekipe su se smenjivale u vođstvu koje u trećem delu nije bilo veće od gola razlike.
U poslednjem delu Crna Gora je vodila 13:11 dva minuta pre kraja. Djokanović je 1,44 pre završetka smanjio. Zatim je 45 sekundi pre kraja Marković napravio brutaliti odnosno peterac za Srbiju i igranje do kraja utakmice sa igračem manje, Gladović je izjednačio i do kraja više nije bilo golova.

Kod peterca Srbija je pogodila sve udarce dok je Stupar bio neprecizan za Crnu Goru.

Srbija: Dimković, Bodiroga, Novaković 1, Tomić, Kojić 2, Gladović 4, Djokanović 3, Adamović, Krstić 2, Lazić, Savić, Dimić, Čonkić 1. Selektor Saković.