16.06.2023 08:19 Starost: 1 year

Kategorija: Ženski vaterpolo

Dva poraza Srpkinja na Dunav kupu u Sentešu

Srpska ženska reprezentacija, u okviru priprema za kvalifikacioni turnir u Novom Sadu za učešće na EP u Izraelu, učestvuje na turniru Dunav kupu u Sentešu. Rivali su istoimeni klub i pored naše reprezentacije još selekcije Rumunije, Nemačke i Velike Britanije.

U prvoj utakmici na turniru Srbija je poražena od Velike Britanije 12:7 (3:2, 4:0, 1:1, 4:4). Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu. Posle vođstva Srbije 2:0, Britanke su napravile seriju 8:0. Srbija je slabo odigrala sa igračicim više 8-1.

Srbija je igrala u sastavu: Travar, Švec, Šarac, Lukić, Radonjić 3, Ilić 2, Novaković, Mandić 2, Trmčić, Vuković, Miladinović, Zelić, Marinković, Mijušković, Pejčić.

U drugom kolu doživljen je poraz od Nemačke 11:10 (2:2, 2:2, 5:2, 2:4). Posle dve izjednačene četvrtine Nemice su u trećoj zaigrale mnogo bolje. Početkom poslednjeg dela su vodile 10:6. Tada su Novakovićeva dva puta i Mandićeva sa jednim golom smanjile razliku na samo jedan gol. Nemice su ponovo imale 11:9 da bi Radonjićeva postavila konačan rezultat 2,33 do kraja. Srbija je imala realizaciju igračice više 5-2-

Srbija je igrala u sastavu: Travar, Švec 1, Šarac, Lukić 1, Radonjić 2, Ilić 1, Novaković 3, Mandić 2, Trmčić, Vuković, Miladinović, Zelić, Lazić, Marinković, Mijušković, Teodorović.