10.10.2021 20:22 Starost: 3 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

SP JUNIORKI DO 20, poraz od Izraela

Srpske omladinke su porazom startovale na Svetskom prvenstvu za igračice do 20 godina u Netanji. Domaćin prvenstva Izrael je zabeležio pobedu 14:9 (1:1 4:2, 5:2, 4:4)

Srbija sutra igra sa Peruom koji je u prvom kolu ubedljivo poražen od Argentine 15:4.

Gotovo pune dve četvrtine je Srbija uspevala da se odupre boljem domaćinu. Posle izjednačene prve u kojoj je Avdićeva izjednačila na 1:1 u drugoj su stvari počele da se odvijaju prema željama domaćina. Ana Milićević je iz peterca sredinom četvrtine izjednačila na 2:2 da bi tada proradio igrač više domaćina, koji je trajao gotovo do samog kraja susreta. Za poslednja dva minuta postigle su tri gola kada su imale brojčanu prednost u bazenu. Seriju je prekinula kapiten Hristina Ilić.

U prvom napadu posle velikog odmora je Izrael poveo 6:3 da bi u drugom delu četvrtine srpska mreža pogođena još četiri puta, a dva pogotka za naš tim postigla je ponovo Hristina Ilić.

Naša reprezentacija je imala jedan uspešno realizovan peterac i igrača više 9 (5) a Izrael igrača više 11 (6).

Srbija je igrala u sastavu: Travar, Šarac, Avdić 1, Teodorović, I.Lujić 1, Rončević, J.Lujić, Milićević 1, Kaplarević 1, Ilić 5, Gašić, Lukić, Dimitrijević.