25.08.2021 19:56 Starost: 3 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

Juniorke treće u grupi posle pobede protiv Velike Britanije

hvs.hr

U četvrtoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Šibeniku juniorke Srbije su pobedile Veliku Britaniju 18:6 (8:2, 2:2, 3:0, 5:2). Na taj način osvojile su treće mesto i sutra će u osmini finala igrati protiv domaćina prvenstva Hrvatske koja je u svojoj grupi bila druga.

Srbija je daleko bolja od Britanki i da nije bilo opuštanja u drugoj četvrtini pobeda je mogla da bude i ubedljivija.
U prvoj četvrtini skoro svaki srpski napad je završavao pogotkom. Ukupno osam za osam minuta.
Nastavak je doneo kratkotrajno opuštanje, u drugoj četvrtini po dva gola na obe strane. Drugo poluvreme je pokazalo kvalitet Srbije u odnosu na rivala i zabeležen je ubedljiv trijumf.

Srbija je igrala u sastavu: Kučera, Andrejić 3, Lujić 2, Marinković, Tokić 1, Radonjić 4,Todorovski 1, Ilić 2, Lukić 1, Koreni, Pejčić, Zelić 1, Ivković.