27.08.2021 14:21 Starost: 3 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

Juniorke sa Slovačkom za 11.mesto

Ivana Ćorović FOTO HVS.HR

Srpske juniorke nisu uspeli u razigravanju da izbore utakmicu sa Nemačkom za 9. mesto. U Šibeniku je Francuska bila bolja i pobedila 15:7 (5:0, 4:3, 4:2, 2:2). Srbija će u nedelju igrati za 11.poziciju sa Slovačkom koja je bila neuspešna protiv nemačke 9:13.

Francuskinje, kvalitetnije, sve su rešile u prvoj četvrtini kada su postigle pet golova, sve iz igre. Srbija je prvi gol postigla u prvom napadu u drugoj četvrtini preko Jane Lujić. Bio je to početak serije od tri gola. U poslednja četiri minuta druge četvrtine ,sa četiri uzastopna pogotka Francuska je predvođena šestostrukim strelcem Emom Vernu pobegla na 9:3 i do kraja rutinski odradila posao. Najefikasnija u srpskom sastavu je bila Tijana Lukić sa tri pogotka.

Srbija je igrala u sastavu: Kučera, Andrejić 1, Lujić 1, Marinković 1, Tokić, Radonjić, Todorovski 1, Ilić, Lukić 3, Koreni, Pejčić, Zelić, Ivković.