07.07.2021 21:34 Starost: 3 yrs

Kategorija: Reprezentacija

Pobede Srbije 1 i Španije

M. Rašić Žurnal

U drugom kolu turnira "Srbija 2021" ponovo su slavili Srbija 1 i Španija pa će njihov susret u četvrtak uveče odrediti pobednika . Susret se igra u 20.15 pre toga će se sastati Srbija 2 i Francuska.

Srbija 2 je starijim kolegama tri četvrtine pružala dobar otpor. Kao i protiv Španije nigde ih nije bilo u prvih osam minuta kada su primili pet golova. U nastvaku se osetio umor kod olimpijskih kandidata ali to nije smetalo da se vide lepi potez. Period dobre igre koji je bio krunisan rezultatom Srbije 2 bio je početkom trećeg dela. tada su smanjili na 8:6. Savićev tim se tada probudio i do kraja meča dobrim akcijama ostvario trijumf od šest golova razlike.

U timu su bili prvi put na turniru Vico i Vučinić u Srbija 1, Lazić je igrao za Srbiju 2.

U prvom meču, boljom igrom u drugoj i trećoj četvrtini Španija je slavila protiv Francuske. Kuriozitet je da obe ekipe nisu postigle gol sa igračem više a imali su po šest prilika. Uz to Španija nije realizovala peterac.

Srbija 1 – Srbija 2 15:9 (5:0, 3:4, 3:2, 4:3)

Bazen 25.maj Milan Gale Muškatirović. Sudije: Raković-Krstonošić, Virijević . Igrač više: Srbija 1 9 (2), Srbija 2 12 (4). Dva igrača više Srbija 1 (0). Peterci: Srbija 1 2 (2), Srbija 2  3 (3)
SRBIJA 1: G.Pijetlović, Mandić, Dedović, Ranđelović 1, Rašović 2, D.Pijetlović 4, Vico 2, Aleksić, Drašović, Filipović 2, Prlainović, S.Mitrović 2, B.Mitrović, Vučinić 2. Selektor: Savić.
SRBIJA 2: Mišović, Branković, Stanojević, Pljevančić 1, Gak 1, Velkić, Radulović 5, Martinović, Milojević, Lazić, Tanasijević, Radović 2, Vujnić, Bućan. Savezni trener: Stevanović.

Francuska – Španija  5:9 (2:2, 0:3, 1:3, 2:1)

Bazen 25.maj Milan Gale Muškatirović. Sudije: Raković i Jovančević. Igrač više: Francuska 6 (0), Španija 6 (0). Peterci: Španija 1 (0).
FRANCUSKA: Duboa, Saudadie, M.Vernu 1, lepont, da Karmo, T.Vernu 3, Krusila 2, Penardi, Marzuki, Kanon, Vanpeperstrat, Boue, Fontani, Vitran. Selektor: Vukanić.
ŠPANIJA: Lopez Pinedo, Minariz 3, Granados 2, Sanahuja, De Toro, Larumbe, Famera 1, Fernandez, Taul 1, Perone,.Malarah 2, Kabanas, Agire, Delgado. Selektor Martin.