06.04.2019 16:07 Starost: 5 yrs

Kategorija: Reprezentacija

Razigravanje (5-8) Srbija - Grčka 14:10 (3:4, 5:4, 3:1, 3:1)

Srbija – Grčka 14:10 (3:4, 5:4, 3:1,3:1)

Bazen Mladosti na Savi. Gledalaca:  Sudije: Bender (Nemačka) i Moliner (Španija). Igrač više: Srbija 16 (11), Grčka 16 (8). Peterci: Grčka 1 (0)

SRBIJA: Rističević, Mandić 1, Dedović, Ranđelović, Stojanović, Pijetlović 3, Lazić 1, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 4, Prlainović 1, S.Rašović 1, Mitrović. Selektor: Savić

GRČKA: Flegas, Genidunas, Skumpakis, Kapotis 3, Funtulis 1, Papansastasiju, Dervišis 1, Argiropulos 2, Murikis, Kolomvos, Gunas 3, Vlahopulos, Zerdevas. Selektor: Vlahos.

Srbija je zasluženo pobdila Grčku i sutra će u 16.45 igrati sa Crnom Gorom za peto mesto. Bolja igra nego u duelu sa Špancima rezultirala je uspehom uz odličnog igrača više.

U prvoj četvrtini se igralo gol za gol. Srpski problem su bile dve lične Duška Pijetlovića. Veliki broj izbačaja, devet. Srbija je od pet postigla tri gola, Grci od četiri takođe tri, samo jedan grčki pogodak iz igre.

Srbija je povela preko Alekisća a za 2:2, odnosno 3:3 strelci su bili centri Lazić i Pijetlović. Nastavak je doneo apsolutnu identičnu igru. Prvi put su Grci poveli sa dva razlike parabolom Kapotisa Rističeviću. Iz odbitka je spretno smanjio Aleksić da bi Pijetlović zakucao loptu za 5:5. Do poluvremena tri puta prednost Grka i sva tri puta je meč u egal vračao kapiten Filipović, Oba tima sjajna sa igračem više, Srbija 10 (8), Grčka 7 (6).

U trećoj četvrtini na golu Srbije je bio Branislav Mitrović. Drugi put na meču je Srbija bila u prednosti golom Jakšića. Grci su ušli u problem sa igračem više. Imali su pet puta brojčanu prednost i samo jednom bili precizni. Uz to odlični Mitrović je kod vodjstva Srbije 10:9 odbranio peterac Funtulisu. Srbija je imala dva puta igrača više i golovi Pijetlovića i Filipovića . Srbija je 54 sekunde pre kraja trećeg dela vodila 11:9 uz odličnog igrača više 12 (10).

Bilo je za očekivati da Srbija pokvari realizaciju igrača više. Propuštene su dve prilike ali je posle gola Gunasa Prlainović iskoristio treću za 12:10 a potom je posle odlične kontre i asistencije odličnog Filipoviča Rašović pogodio za 13:10 (2,13 do kraja)