06.07.2021 23:06 Starost: 3 yrs

Kategorija: Reprezentacija

Prvo kolo turnira Srbija 2021

Na bazenu "25.maj Milan Gale Muškatirović" odigrano je prvo kolo turnira Srbija 2021. Postignuti su očekivani rezultati.

Naša najbolja selekcija je sigurnom igrom savladala Francusku. Videlo se da su momci željni igre, ali i da su još teški od napornih treninga. Uostalom teretana i kilometraža u bazenu su sastavni deo rada svakoga dana.

Predvođeni Kruzilom Francuzi su bili u prvoj četvrtini ravnopravan protivnik. Savić je dosta menjao, ponekad i hokejaški i plod takvog tempa je bilo vođstvo koje je na kraju iznosilo i 14:7. Do kraja su protivnički igrači ublažili poraz i tih deset primljenih golova je jedina stvar koja je kvarila utisak igre u kojoj su Filipović i Pijetlović sa po četiri pogotka bili najefikasniji.

Srbija 2 je poražena od Španije. Slaba prva četvrtina u kojoj je Španija postigla čak osam golova je nestala u nastavku. Mladići koji se pripremaju za Svetsko u Pragu,krajem avgusta su u nastavku pružili daleko jači otpor.

Srbija 1 – Francuska 14:10 (4:3, 4:2, 4:2, 2:3)

Bazen „25 maj MGM“. Sudije: Raković i Jovančević. Igrač više: Srbija 4 (2), Francuska 7 (2). Peterci Srbija 1 3 (2), Francuska 1(1).

SRBIJA 1: g. Pijetlović, Mandić 2, Dedović, Ranđelović, Rašović, D. Pijetlović 4, Lazić 1, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović 4, Prlainović 1, S. Mitrović, B. Mitrović, Drašović. Selektor: Dejan Savić.

FRANCUSKA: Dubua, Soudadie 2 , M. Verno 1, Lopen, Dekarmo, T. Verno, Kruzija, Denardi, Marzuki, Kanon 1, Vanpeperstrat, Bue, Fontani, Vitran. Selektor Nenad Vukanić.

Srbija 2 - Španija 2 7:15 (2:8, 1:3, 2:3, 2:1)

Bazen „25. maj Milan Gale Muškatirović” Sudije: Putniković i Raković – Krstonošić. Igrač više: Španija 10 (5), Srbija 2 7 (3). Peterci: Španija 1 (1), Srbija 2 (1).

ŠPANIJA: Lopez, Munariz 3, Legada 2, De Toro 1, Sanahuja, Larumbe 1, Famera 3, Fernandez, Taul 1, Baroso 1, Malarač 2, Bustos, Agire, Delgado 1. Selektor: Martin.

SRBIJA 2: Mišović, Branković, Stanojević 2, Pljevančić, Gak, Velkić, Radulović 1, Milojević, Martinović, Trtović, Jakšić, Radović 2, Vujnić, Vico 2. Savezni trener Stevanović.