Kategorija: Reprezentacija

"SRBIJA 2024", Srbija na peterce poražena od Crne Gore

Foto VSS S.Sandic

Srbija – Crna Gora 17:18 (1:3, 3:2, 5:5, 5:4-3:4)

Gradski bazen. Sudije: Aleksandresku i Margeta. Isključenja: Srbija 11, Crna Gora 10. Peterci Srbija 2 (2).

SRBIJA: Filipović, Mandić 3, Martinović, Ranđelović, Ćuk 5, Dedović 1, Drašović 1, N.Jakšić 4, P.Jakšić, Ubović 2, Lazić, V.Rašović, Rističević, Radulovič 1.

CRNA GORA: Lazović, Mršić 1, Perković 2, Averka 1, Mačić 1, Popadić 1, Vidović 1, Đurđić 5, Vujović, Spaić, Matković 2, V.Radović, Andrić, Đ.Radović 4.

Crna Gora je osvojila dva boda posle peteraca, Srbiji je pripao jedan. Kod izvođenja udaraca sa pet metara za Srbiju su pogodili Drašović, Dedović i Radulović, dok su neuspešni bili u prvoj i poslednjoj seriji Nikola Jakšić i Mandić. Kod Crne Gore su bez greške bili Đurđić, Vidović, Mršić i Perković.

Crna Gora je bolje otvorila susret. Početkom druge četvrtine je vodila 4:1 i u svakom segmentu delovala bolje. Kod rezultata 2:5 razigrala se Srbija. Odlični Ćuk je do poluvremena sa dva pogotka smanjio prednost a odmah je u trećem delu izjednačio Martinović.

U trećih osam minuta 10 pogodaka, po pet na svakoj strani. Srbija je vodila samo 6:5 a posle toga je rival stalno imao gol viška i sa 10:9 su Crnogorci ušli u poslednji deo. Mnogo golova bio je dokaz i efikasnog napada ali i slabijih odbrana.

Srbija je u posednjem delu prekrenula, vodila je i sa 12:11 i 13:12 preko Ćuka ali je Crnu Goru spasavao raspoloženi Bogdan Đurđić. Posle gola Nikole Jakšića za prednost Srbije 14:13 11 sekundi pre kraja, Đurđić je dve sekunde do poslednjeg zvuka sirene izborio peterce u kojima je njegova ekipa bila spretnija.

Prava pripremna utakmica i ovakvi ishodi su uvek mogući. Kako od pobeda ne treba praviti euforiju tako i od neuspeha ne treba dramiti. Ima još 20 dana i vremena da sve dodje na svoje i zbog toga i ovaj rezultat ima svoje prednosti za nastavak rada.

Susret sa Australijom će rešiti pitanje pobednika turnira u Šapcu.

Rumunija - Australija             9:17

Srbija - Crna Gora              17:18 (14:14)

Peto kolo: Francuska - Crna Gora 17.15

Rumunija - Nemačka 19

Australija - Srbija 20.45

Plasman: Australija 12, Srbija 10, Crna Gora 8, Francuska i Rumunija 3, Nemačka 0.