ВЕСТИ

Олимпијакос се реванширао Новом Београду

(Foto: Slobodan Sandić)

Ватерполисти Новог Београда Техноманије претрпели су пораз у 4. колу четвртфиналне групе Лиге шампиона, пошто су на гостовању у Пиреју поражени од Олимпијакоса резултатом 16:15.

Грчки тим је боље отворио меч и у првом периоду је стекао три гола предности (6:3). Нови Београд је константно био у заостатку, али је у завршници, односно последњем минуту меча, имао напад са играчем више и прилику да дође до изједначења. Међутим, Милош Ћук је погодио стативу и бодови су остали у Пиреју. Најефикаснији код гостију били су Василије Мартиновић и Никола Лукић са по четири гола.

После четири одиграна кола Београђани имају учинак од једне победе и три пораза, а до краја ове фазе такмичења угостиће шпанску Барселонету и италијанску Брешу.

Олимпијакос – Нови Београд Техноманија 16:15 (6:3, 3:4, 4:5, 3:3)

Судије: Маргета (Словенија) и Ковач (Румунија). Играч више: Олимпијакос 14 (11), Нови Београд 18 (9).Петерци: Олимпијакос 2 (2), Нови Београд 1 (1).

Олимпијакос: Зердевас, Анђал 3, Ликудис, Генидунијас 3, Фунтулис 3, Гувис, Заланки 2, Диму 1, Алафракис 1, Какарис 2, Николаидис 1, Папанастасију, Зорзатос, Пурос.

Нови Београд Техноманија: Глушац, Пљеванчић, Урошевић 1, Гладовић 1, Ћук, Укропина 1, Тртовић, Димитријевић, Перковић 2, Мартиновић 4, Лукић 4, Пјешивац 2, Гавриловић, Милојевић.

Facebook
X
WhatsApp
LinkedIn

Најновије вести

Вести из категорије

Запратите ВСС

Претражите