Српски селектор Урош Стевановић је похвалио ривала:
– Честитам Црној Гори на заслуженој победи. Наравно да смо дали све од себе да у сјајном амбијенту стигнемо до још једног тријумфа, али је сјајна атмосфера утицала на младу и талентовану екипу Црне Горе да одиграо заиста сјајан меч. Имамо мало времена да се одморимо, у среду ћемо сазнати име ривала, а затим почети припреме за полуфинале. Као и све селекције које су стигле до саме завршнице желимо пласман у финале, желимо медаљу.