17.08.2022 21:13 Starost: 2 yrs

Kategorija: Domaća takmičenja

SP JUNIORA Srbija pobedila Hrvatsku i igraće u polufinalu

Srbija – Hrvatska 12:7 (3:4, 3:1, 3:0,3:2)

Bazen „25.maj Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Kolominas (Španija), Dermendian (SAD). Igrač više: Srbija 12 (7), Hrvatska 15 (1). Peterci: Srbija 1 (1).

SRBIJA: Pajković, Maraš, Dimitrijević 1, Gajić, Kojić 2, Gavrilović 1, Božović 1, Urošević 1,Kovačević 4,  Brešćanski, Stanić 1, Bodiroga 1, Virijević. Savezni trener: Stevanović.

HRVATSKA: Čubranić, Burđelez 1, Dodoja, Stojanac, Cicero, Bakarić, Mozara 1, Radan, Pavlic 2, Kolak 2, Janković 1, Mihaljević, Ćosić. Savezni trener: Koljanin.

Srbija je u polufinalu svetskog prvenstva za juniore. Sutra u 20.30 igraće na bazenu „25. maj Milan Gale Muškatirović“ igraće za ulazak u finale protiv Holandije

Nije dobro počeo duel sa borbenim hrvatskim igračima. U prvih pet minuta napad nije funkcionisao, Hrvati su to koristili i imali neočekivano iznenađujuću prednost 3:0. Kojić i Bodiroga su prekinuli post, Rival je imao minimalnu prednost psole prve četvrtine ali se videlo da se srpski tim oslobodio treme. Odlična igra sa igračem više i još bolja kada je Hrvatska imama brojčanu prednost u bazenu rezultirala je već u drugoj četvrtini.

Odličnim odbranama najbolji igrač meča Virijević (13) je davao sigurnost, Kovačević je predvodio napad. Serijom 3:0 rezultat je preokrenut. U trećem delu potpuna dominacija srpskog tima. Hrvatska je imala katastrofalnu realizaciju igrača više, odbrana Srbije je završila veliki posao. Kojić, Kovačević i Dimtrijević su lepim golovima obezbedili nedostižnu prednost 9:5. U završnih osam minuta gol za gol. Srbija je rutinski održavala prednost i zasluženo stigla u polufinale.