11.08.2022 22:34 Starost: 2 yrs

SP JUNIORA, Srbija ubedljiva protiv SAD

SAD – Srbija 9:17 (3:4, 1:4, 4:5, 1:4)

Bazen „25.maj Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Kolominas (Španija), Kovač (Mađarska). Igrač više: SAD 14 (5), Srbija 7 (5). Peterci: SAD 4 (3), Srbija 2 (2).

SAD: Klansen, Šnajder 1, Arakelin, Natsakanian 1, Verdegal, Sotadze, Ausmus, Kastilo 2, Dod 4, Lehti, Burghard 1, Lot, Herzer. Trener: Sinkler.
SRBIJA: Pajković, Maraš, Dimitrijević 2, Gajić , Kojić 4, Gavrilović 3, Urošević 2, Kovačević 3, Brešćanski 1, Stanić 2, Bodiroga, Virijević. Trener: Stevanović.

Obećavajući nastup srpskih juniora na startu Svetskog prvenstva u Beogradu. Ubedljivo je poražena Amerika čiji igrači ni jednog trenutka nisu pripretili raspoloženom srpskom sastavu.

Već u prvoj četvrtini golovima Gavrilovića i Kojića Srbija je vodila 4:1 ali je rival preko Doda uzvratio, golovima iz peterca i sa igračem više.Drugih osam minuta je nagovestilo konačlan ishod. Srbija je pojačala odbranu, odolevala sa igračem manje a u napadu preko Stanića i Kovačevića obezbedila veliku prednost,

Odbrana nije bilo u trećoj četvrtini, ali nije bilo ni opasnosti po srpsko vođstvo koje je u jednom momentu iznosilo 12:7. Kvalitetni i raznovrsni napadi, Amerikanci nisu imali rešenje za Kojića, Dimitrijevića, Gavrilovića, Kovačevića i ostale naše igraće. Svesni da su dobili utakmicu srpski juniori su završnih osam minuta odigrali rasterećeno i efikasno i ubedljiva pobeda nije izostala.