29.06.2022 22:22 Starost: 2 yrs

Kategorija: Reprezentacija

MI ORAN, Mediteranci u finalu

Srbija - Italija 8:7 (3:1, 2:0, 1:4, 2:2)

Gradski bazen u Oranu, Sudije Spanudis i Tajlan, Igrač više Srbija 10 (5), Italija 12 (5), Peterci Srbija 1 (1), Italija 1 (1)

SRBIJA: Virijević, Pajković, Maraš 1, Dimitrijević 2, Gavrilović 2, Kojić 1, Anđelić, Poznanović, Urošević 1, Kovačević 1, Brešćanski, Stanić, Radulović, Trener Stevanović

ITALIJA: Vale, Kora 1, Bragantini, Kamarota, De Simon 2, Neni, Nuco, Rokino, Đakomone, Kazanova, Taramasko 3, Urbinati 1, Valenca, Trener Angelini

Mlada reprezentacija Srbije savladala je Italiju 8:7 u polufinalu Mediteranskih igara u Oranu i igraće sutra  u 14.časova za zlato protiv Crne Gore koja je pobedila Španiju 10:9-

Delfini su veoma dobro otvorili meč.prednost na poluvremenu je iznosila  četiri gola (5:1).

Azuri su dobili treći period 4:1 i došli samo na gol zaostatka.

Pogocima Dimitrijevića, Kojića i Gavrilovića imala je Srbija i plus tri u poslednjoj četvrtini. Urbinati je sa dva gola učinio završnicu zanimljivom jer je Srbija u poslednjih 90 sekundi ušla sa samo plus jedan (8:7). Imali su Italijani priliku da izjednače, ali je Taramasko bio neuspešan.