Kafeterija Love and Brands

Jadran D.O.O. Beograd
09.07.2019 13:28 Starost: 11 days

Kadetkinje pobedile Izrael na EP

Kadetkinje su ispunile prvi zadatak na EP u Kirišiju. U dramatičnoj utakmici pobedili su Izrael 9:8 (4:1, 0:3, 2:2, 3:2). Na taj način su zauzele drugo mesto u grupi i najverovatnije će u razigravanju igrati protiv Hrvatske.

Srpkinje su odlično počele, prvu četvrtinu dobile 4:1 uz dva gola Ane Andrejić, po jedan Milice Zelić i Nine Ristić.
U drugoj četvrtini preokret. Izrael je izjednačio a zatim u trećem delu poveo 5:4.Izjednačila je Milica Zelić, da bi iz poeterca Jakobi ponovo dovela svoj tim u vodjstvo. U poslednjem napadu u četvrtini Dunja Banjac je izjednačila.

Poslednjih osam minuta su počeli golom Nine Ristić. Usledilo je izjednačenje a onda su Jana Lujić i odlična Milica Zelić ostvarile nedostižnu prednost koju je protivnik samo ublažio.

Srbija je igrala u sastavu: Kučera, Andrejić 2, Lujić 1, Bogosavljević, Tokić, Banjac 1, Todorovski, Zelić 3,Lukić, Ristić 2, Pejčić, Radonjić, Orašanin. Nacionalni trener: Vujadinović