EVRO KUP Ubedljiv poraz Zvezde u Dubrovniku

Jug - Crvena zvezda 15:9 (5:1, 5:3, 1:2, 4:3)

Jug: Popadić, Prkoča, Đerković 1, Merćep, Joković 3, Mozara 2, Daub 1, Kabanas 3, Kržić, Burić 2, Grgurević, Žuvela 3, Brzica. Trener Kobešćak.

Crvena zvezda: Mišović, Bursać 1, Danković, Marković, Subotić 1, Vasić 1, Gogov, Basara 2, Vukićević 2, Seman,Milojević, Radović 2. Trener Filipović.

Crvena zvezda je doživela ubedljiv poraz u Dubrovniku, u prvom susretu četvrtfinala Evro kupa. Revanš je 27. aprila u Beogradu.

Jug je potpuno dominirao u prve dve četvrtine. Efikasnom igrom je probio odbranu Zvezde koja je lako primala golove. U treće delu, sredinom četvrtine Zvezda je ostala četiri minuta sa igračem manje zbog isključenja Vasića. U tom periodu Beogradjani nisu primili gol a postigli su dva. Zvezda je inače krajem druge četvrtine zbog tro isključenja ostala bez Milojevića i Radovića.

U poslednjih osam minuta Jug je povećao prednost na 15:7 ali su u poslednjih 70 sekundi Basara i Vukićević ublažili poraz.