23.11.2023 21:07 Starost: 161 days

Kategorija: Evropski kupovi

Šabac Eliksir ispao iz Evro kupa

Kolo pre kraja takmičenja u grupi Evro kupa, vaterpolisti Šapca su ostali bez šanse da se nađu u osmini finala. Poraženi su od BVSC u Budimpešti 11:9 (4:3, 1:3, 3:1, 3:2). Kako je Honved u Hanoveru savladao istoimeni klub 16:10, Šapčani su na trećem mestu sa tri boda manje i lošijim međusobnim skorom od drugoplasiranog riječkog tima.

Protiv BVSC se Šabac Eliksir žestoko borio, vodio je na poluvremenu 6:5. U drugom poluvremenu je kvalitet Mađara došao do izražaja koji su u četvrtom delu vodili 10:7. Srpski tim je uspeo samo da ublaži poraz, imao u poslednjim sekundama priliku da izjednači ali bezuspešno.

Strelci za Šabac Eliksir su bili: Korać tri, Barać, Krug, Toholj, Mačić, Repanović i Stanić.