18.05.2022 21:30 Starost: 2 yrs

Kategorija: Domaća takmičenja

Prvi susreti za plasman, pobede Šapca i Zvezde

Partizan – Šabac 11:12 (1:3, 1:3, 5:3, 4:3)

Bazen Banjica. Sudije: Stanojević i Milović. Isključenja: Partizan 8, Šabac 13. Peterci: Partizan 3 (2).
PARTIZAN: Rističević, Jakšić, Barać 2, Vićković 1, Aleksić, Velkić, Boven, Andrin, Vico 3, Božović, Miloš 4, Kojić 1, Bulajić, Vavić. Trener: Čupić.
ŠABAC: Filipović, Vogel, Marković, Repanović 2, Kopcev 1, Maraš 1, Mitrović, Stanić, Tubić, Šulc 2, Stojanović 6, Tonković, Vukadinović, Ćetković. Trener: Ličanin.

Šapčani su napravili iznenađenje i potpuno zasluženo pobedili u prvoj utakmici za plasman na treće mesto koje vodi u Ligu šampiona. Gosti su odično igrali posebno u prve dve četvriine. Imali su i prednost 7:2. U nastavku je Partizan zaigrao bolje, približio se u funišu na gol minusa ali je odlični Stojanović golom dva minuta pre kraja rešio sve dileme.

Crvena zvezda – Vojvodina 17:10 (4:3, 3:1, 8:2, 2:4)

Bazen „25.maj MGM“. Sudije: Virijević i Anđelić. Isključenja: Crvena zvezda 12 , Vojvodina 12. Peterci: Vojvodina 2 (2).
CRVENA ZVEZDA: Mišović,  Tankosić 1, Đurđić 2, Marković 1, Subotić 4, Milojević 1, Pješivac 2, Basara 2, Trtović, Vukićević 3, Gardašević 1, Radović, Ivanović, Smiljević. Trener: Savić.
VOJVODINA: Pajković, Marić, Bogdanović 1, Hrtović, Tintor, Biočanin, Prekogačić 1, Rogač 4, Radanović 3, Mitrović, Vujović, Sredojević, Dobrić. Trener: Bajin.

Očekivan trijumf Crvene zvezde u borbi za poziciju koja vodi u Evro kup. Izjednačena prva četvrttina. posle koje je domaćin zaigrao mnogo bolje a u trećem deliu u svemu nadvisio Novosađane.